Rejestracja WEEE/ZSEiE

Nasi konsultanci doradzają naszym klientom w jakich krajach podlegają obowiązkowi rejestracji WEEE/ZSEiE. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich przedsiębiorstw, które nie posiadają odpowiedniego personelu lub czasu, by zająć się rozległą problematyką wynikająca z ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.

Kompleksowa obsługa

Oferta i obsługa take-e-way oznacza dla naszych klientów 100 % przewidywalności kosztów, dzięki gwarancji stałego ustalania cen. Wszystkie koszty dot. rejestracji i recyklingu elektrośmieci są naliczane w sposób transparentny, a stawki ustalane są na cały rok kalendarzowy z góry. Przed rozpoczęciem współpracy nasi klienci otrzymują szczegółowy kosztorys.

Zarządzanie umowami

take-e-way jest firmą o zasięgu globalnym i pomaga naszym klientom w przejęciu wszystkich obowiazków biurokratycznych związanych z ustawą WEEE/ZSEiE. Chętnie pomożemy Państwu i przejmiemy wszelkie obowiązki związane z biurokracją dotyczącą ochrony środowiska i recyklingu elektrośmieci.

Grupy sprzętu elektronicznego zgodnie z WEEE/ZSEiE

Grupa pierwsza: Sprzet działający na zasadzie wymiany temperatury

Sprzęt działający na zasadzie wymiany temperatury są to o różnych rozmiarach urządzenia elektryczne i elektroniczne z układami scalonymi wykorzystujące do chłodzenia, ogrzewania lub osuszania substancje inne niż woda, takie jak gazy, oleje, chłodziwa lub inne materiały pomocnicze.

Grupa druga: Ekrany, monitory

Ekrany i monitory to urządzenia elektryczne służące do wyświetlania obrazów i informacji na ekranie elektronicznym o powierzchni większej niż 100 cm2. Są to tylko urządzenia elektryczne, których głównym zadaniem jest wyświetlanie obrazów i informacji.

Grupa trzecia: Lampy

Lampy (o dowolnej wielkości) są to urządzenia służące do wytwarzania światła. Są przeznaczone do stosowania w oprawach oświetleniowych i są zazwyczaj wykonane z ceramiki, metalu i szkła lub tworzywa sztucznego. Lampy posiadają gwint, który umożliwia ich wymiane bez użycia narzędzi.

Grupa czwarta: Sprzęt wielkogabarytowy

Urządzenia elektryczne, których przynajmniej jeden z zewnętrznych wymiarów przekracza 50 cm, które nie są objęte kategoriami 1-3 lub 6, ponieważ kategorie te są bardziej szczegółowe.

Grupa piąta: Sprzęt małogabarytowy

Urządzenia elektryczne o największym wymiarze zewnętrznym mniejszym lub równym 50 cm, które nie są zawarte w kategoriach 1-3 lub 6, ponieważ te kategorie są bardziej szczegółowe.

Grupa szósta: Małogabarytowy sprzet informatyczny i telekomunikacyjny

Sprzęt elektryczny, którego przeznaczeniem jest zbieranie, przekazywanie, przetwarzanie, przechowywanie i prezentowanie informacji (sprzęt informatyczny) oraz sprzęt elektryczny do elektronicznego przesyłania sygnałów.

Skontaktuj się z nami i umów się na bezpłatną konsultację!

Mówimy w Twoim języku. Uzyskaj ofertę dostosowaną do Twoich krajów docelowych. Oferujemy łatwe i niezawodne usługi w zakresie zgodności w 35 krajach.

Wypełnij nasz formularz kontaktowy tutaj

Konsekwencje prawne za niezarejestrowanie sprzedawnych produktów elektrycznych i elektronicznych

Wezwania do zaprzestania sprzedaży.

Zakaz sprzedaży.

Konfiskata zysków ze sprzedaży.

Kary pieniężne do 100 tys. euro.

weee

Potencjalne ryzyko w sprzedaży e-commerce

Nasi doświadczeni konsultancie pomogą Państwu w przygotowaniu swoich produktów do sprzedaży e-commerce

Kontrola produktów

Platformy e-commerce wymagają od sprzedawców produktów elektrycznych i elektronicznych rejestracji WEEE. Konsekwencją niezarejstrowania produktów może być zablokowanie możliwości sprzedaży.

Upomnienia od konkurentów

Konkurenci aktywnie kontrolują się nawzajem i w przypadku znalezienia firmy, ktora nie jest zarejetrowana mogą poinformować platforme e-commerce oraz wysłać wezwanie do zaprzestania sprzedaży.

Usunięcie konta użytkownika

W przypadku gdy sprzedawca pomimo pisemnego upomnienia, nadal będzie sprzedawał produkty elektryczne i elektroniczne, jego konto użytkownika może zostać zablokowane.

WEEE - Najczęściej zadawana pytania

Czego dotyczy dyrektywa WEEE?

Jaka jest rożnica między dyrektywą WEEE, a niemiecką ustawą ElektroG?

Co to jest numer WEEE?

Czy istnieje jeden numer WEEE dla wszystkich krajów należących do UE?

Jak można uzyskać numer WEEE?

Ile trwa proces rejestracji i uzyskania numeru WEEE?

Czy można przyspieszyć proces rejestracji WEEE?

Czy można rozpocząć sprzedaż po złożeniu wniosku rejestracyjnego?

Oferta take-e-way

Skontaktuj się z nami
Magdalena Barylska

Magdalena Barylska
PL,DE,EN

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku między godziną 8:00 a 18:00 (w piątki do godz. 17:00).
Nasi konsultanci chętnie udzielą wszelkich informacji w języku polskim.
Poza naszymi godzinami pracy prosimy kontakt droga mailową.
Zadzwoń lub napisz do nas!

Zarezerwuj konsultację

×